View Single Post
Eski 02-11-2015, 10:48   #1
Nefin Nur
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Giriş Tarihi: 09-01-2011
Nefin Nur / Bahçe

Merhabalar bahçe dostları, çiçek severler, bahçe aşıkları, organik beslenenler daha önceki yazılarımı okuyan arkadaşlar varsa benimde bahçe diye çıldırdığımı bilirler, kısmet işte bu hafta sonu oluverdi, biraz küçük bakımsız ama olsun ,inşallah sizlerin de yardımlarıyla vereceğiniz fikirlerle iyi bir şeyler olacak, en azından hafta sonları gidecek olsam da oğluşumun ayakları toprağa değecek, bir kaç kilo domates, birkaç kilo sebze yetiştirebilirim şu anda acil birkaç işim var, işlerim bitince yazmaya devam ederim

Bahçenin bulunduğu şehir :İstanbul

Bahçenin büyüklüğü :250 m2 kadar

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları :hiçbir bilgim yok

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri :hiçbir bilgim yok

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) :hobi bahçesi gibi diyebiliriz

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? :bizden önce kiralayan bayan sebze ekmiş ve olmuş gibi

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? : haftaya uğraşmaya başlamayı düşünüyorum inşallah

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? :hayır

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz :maalesef

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel)hiçbir bilgim yok

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir?

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? :evet ilerleyen zamanlarda bunları paylaşmayı düşünüyorum

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) :1 incir ,1 erik , biber, patlıcan, kabak bunlar görebildiklerim

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? :henüz yok ama olacak

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? :

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? :

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? :evden boru çekip sukuyorlarmış

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? :hiçbir bilgim yok bu konuda yardıma ihtiyacım var

Toprak özellikleri :

Kompost yapıyor musunuz? :

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? :

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? :

Bahçeniz organik mi? :

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? :

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? :

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? :

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? :

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? :şu anda iyiki bu bahçeyi kiraladım diyorum inşallah ilerde de iyiki derim

Tetanoz aşısı oldunuz mu? :hayır

Nefin Nur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön