View Single Post
Eski 25-09-2015, 13:06   #170
Ssaver
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-08-2015
Kudret hocam bende bu siteye ağustos 2015 te üye oldum. ve o gün bu gündür dikey tarım konusunda okumadığım yazı kalmadı galiba. kalmışsa da çok az kalmıştır. gördüklerimden esinlenerek 2 adet 150 lik pimaş düzeneği hazırladım her şeyiyle hazır durumda kapalı bir balkonum var. Rubiygem cinsi çilek dikmek istiyorum. Ancak aradığım yerler hep 10 gün sonra dediler. buraya kadar her şey normal. Burada merak edipte bulamadığım bu pvc de yapan arkadaşların başarı oranı nedir? ticari anlamda böyle bir bahçe tesis etmiş arkadaşımız var mı? yani şöyle düşünüyorum 1.5 m lik bir pvc ye 3 cm lik panch la yaklaşık 30 delik açılabiliyor 25 cm arayla. 500 adet boru yapsam çok bir alan gerekmiyor. halen 400 m2 yerimiz var boş duruyor belki 1000 adet boru yerleştirilebilir. Ancak verim hakkında yani bir borudan 10-20-40-60 kilo aldım diye yazan bir arkadaşa rastlamadım. bir boruyu elle sulamak kaydıyla çilekler dahil 50 Tl ye mal ettim. tabi bu hobi amaçlı yaptığım birşey. yazılanları okudukça 400 m2 yi komple yapmak geliyor içimden. Ancak bu konuda değip değmeyeceği konusunda
daha önce yapan arkadaşların fikrini almak isterim. en azından denemelerini okuduğum arkadaşlar hiç kimsenin zara etmesini isteyebilecek insanlar değiller. bir şeyler üreten insan her zaman birilerine faydalı insandır. böyle bir sitede toparlanmayı başarmışlar. vesile olanları tebrik ediyorum. sorularım konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. yazmayı unuttum istanbuldan yazıyorum.

Ssaver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön