View Single Post
Eski 21-09-2015, 10:42   #1015
Kiraz
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Devamını getirmeyi ben de çok istiyorum Sn. Sevgihoca ama bahçeye ne zamandır hem zaman ayıramıyorum hem de paylaşamıyorum. İkinci defa emekli olunca, olacak

Ne kadar zaman ayıramasam da ilk senelerin emeğine teşekkür ediyor bahçe. Zamanı gelince yapraklarını çıkarıyor, çiçek saplarını uzatıyor ve tüylerini kabartıp cüssesini devleştiren hayvanlar gibi kocaman oluyor bazı bitkiler. Bana ve bahçedeki tüm canlılara "Bakın, ben açacağım" diyor.

Bahçemi her zaman bana ve zevkime uydurmaya çalışmıyorum artık, o ne istediğini benden iyi biliyor. Bazı bitkileri inatla yetiştirmek yerine seslerini dinliyorum. Bazen inatla kopardığımız yabani dediğimiz bitki, özenle bakıp da şartlarını yerine getiremediğimiz için gelişemeyen bitkiden daha çok oranın bir parçası olmayı hak ediyor.

Bol bol örümceğim var, bazılarına isim bile verdik, nereden ne böceği yakalayacaklarını biliyorlar, hiç ellemiyorum.

Sevgili üyelerin bahçelerinden gelen bitkilerle kulakları çınlatıyorum bazen, rahmetli Jineop'a da dua ediyorum.

Kısaca benim emeğimin kat kat fazlasını geri veriyor bahçe, en çok da onu gözlemlemek, dinlemek beni mutlu ediyor.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön