View Single Post
Eski 15-09-2015, 15:10   #108
sinbas
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi agactoprak Mesajı Göster
Su deposunu yerleştirdik. Su deposunu 150 cm yüksekliğe yerleştirdik. kendisinin de 20 cm tabanı ve 1 metre yüksekliği var. Duş için yeterli olacağını sanmıyorum.
Resimde güneş panelini de görebilirsiniz. Paneli demonte olacak şekilde yaptım. Kolayca sökülüp içeri alınabilir tatil dönüşü.

Bir de arkadaşımın Balıkesir Savaştepe'den bana getirdiği asmayı diktim. Umarım tutar
Konuyu uzun zamandır buz dolabına kaldırmışsınız ben yinede yazayım dedim, güneş panelini sanırım çatıya uzun süreli güneş alan bir cepheye yerleştirirsiniz.

Solar sisteminizle ilgili daha detaylı bilgi verebilir misiniz akü invertör şarj adaptörü kaçlık, bu sisteminizle ne çalıştırıyor kaç tane kaç watlık ampül kullanıyorsunuz.

Su deposuna gelince o haliyle bırakırsanız kesinlikle yosunlanma ve çok hızlı bakteri üretimi başlayacaktır ve kullanma suyunuzda çok ciddi tehlikeler oluşacaktır. Umarım içi telli cam yünü ile sarıp üstünü izole sacıyla kapatırsınız. böylelikle sıcaktan soğuktan etkilenmeyecek ayrıca yosunlanma ve koku oluşmayacaktır.

*Depoya basacağınız suyun basıncına göre şamandıra taktınız mı?
*Deponun girişine çıkışına filtre sistemi ilave ettiniz mi?
*Depoyu Damlama sulamada da kullanmayı düşünüyor musunuz?
*Çatıdan gelecek yağmur ve kar sularının kış boyunca ayrıca bir depoda veya havuzda toplanmasını düşündünüz mü?

Her şey çok güzel kolay gelsin.

sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön