View Single Post
Eski 07-09-2015, 23:37   #76
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Karpuzlarda sıkıntım olmuştu. Yeni bir yere ekmiştim. Bu ektiklerim direk çekirdekten çıkanlar. Bir kısmı kaplumbağanın gazabına uğramış nerede ise köküne kadar yenmişti. Hatırladığım Doğsa reklam tarafından etkinliğe gönderilen karpuz tohumlarını ekmiştim. Ancak farklı bir karpuz daha var. Ben karar veremedim daha. Çok çeşit ekmektense tek çeşit ekip en iyi ve tozlaşma ihtimali olmadan yetiştirmek en güzeli.

Şu ana kadar karpuzlarda şampiyon olan ilk iki resimdeki. Komşum olgunlaştığını söylüyor. Tek olduğu için olgunlaşmama ihtimaline karşı koparmaya kıyamıyorum. Onun tahmini 9-10 kğ. En az 8 kğ olduğunu söylüyor.
Kulakçıklarının kuruyup kurumadığını olayı tam olarak anlamadığım için bilemiyorum. Arkadaşın abisi Alanya'da karpuzun yüzeyine bakarak olgunlaşıp olgunlaşmadığını anlıyormuş. Benim hiç anlamadığım şey. Başına bir şey gelmeden koparsam iyi olacak. Aynı şartlarda diğerleri 1 kğ ancak gelir. Karpuz, kavun yetiştirmeyi beceremiyoruz sanırım.

Name:  DSCF3484.jpg
Views: 495
Size:  70.1 KB

Name:  DSCF3484 a.jpg
Views: 491
Size:  63.2 KB

Doğsa reklam tarafından gönderilen karpuz hangisi. Diğeri bariz olarak farklı. Renk olarak alttaki resimdekine daha benziyor. Onlar daha yeni büyümeye başladılar.

Name:  DSCF3485.jpg
Views: 409
Size:  72.5 KB

Name:  DSCF3486.jpg
Views: 423
Size:  71.0 KB

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön