View Single Post
Eski 01-09-2015, 09:32   #15
ERKUŞ
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-08-2015
kapalı alandaki yem yeme yerlerini yıkın demirler kalsın daha önceden büyükbaş hayvan barınağı olduğu için çok detaylı bir ilaçlama yapın içine kanatlıları koymadan çünkü tavuk çok nazik bir canlıdır inek gibi değildir ve her canlının başka bir canlıya zarar verecek bir paraziti olabilir mutlaka yerden 30 cm yükseklikte 1000 tavuk için 100 adet yeterli (mevcut tavuk sayısı / 10 ) olacaktır folluk yerleştirin iç kısma altlık serin tamamını kapsayacak şekilde en popüler olanı samandır açık alan için arkadaşların tavsiyelerine katılıyorum ancak bir kaç tane dut v.s. ağaçı ekin derim yazın gölge olur ayrıca meyvesi dibine kendi dökülür sinek yiyeceğine tavuk yesin çatının kesnlikle su alamaması gerekli sayı 1000 olacaksa ısıtıcıya gerek bile yok derim ben şahsen 10 metrekarede bir yemlik ve bir suluk yerleştirin (en az 10 ar kg lık) 15 tavuğa bir horoz en ideal yetiştirme yöntemidir fazlası horozu yorar azı tavukları bezdirir hayırlı olsun şimdiden allah utandırmasın inşallah bende siz gibi bilgim olmadan başlamıştım ama zamanla tavuk profösörü oldum herşey başlamakla başlar başlamadan bazı şeyleri bilemezsiniz kendiniz mantığınızı ve sevginizi kattığınız vakit on numara işler başarırsınız

ERKUŞ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön