View Single Post
Eski 26-08-2015, 11:32   #19
dongyul
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Arkadaşlar f1 tohumlar hakkında haddinden fazla ortamda bilgi kirliliği mevcut f1 tohum denilen şey melez bireydir ve melez bireylerde verimli döller meydana getirirler isterseniz deneyin görün f1 tohumları ekip tohuma bırakın ve seneye o elde ettiğiniz tohumları ekin sonuç salatalıksa gene salatalık domatese gene domates vericektir... f1 tohumda kök başına 4 kilo domates alıyorsanız ve hastalığa daha dirençliyse, f1 tohumdan elde ettiğiniz tohumlardan kök başına 1.5 2 kilo ürün alırsınız ve ayrıca daha çabuk hastalanıp ölebilir..

belki karmaşık gelmiştir kısaca japon bir anne ile türk baba çiftleştiklerinde oluşan birey melez yani f1 dir. Yavru bireyleri nasıl oluyorsa ve oluşan birey kısır değilse f1 de aynı şekildedir. ben f1 tohumları övmüyorum yanlış anlamayın.. sadece yanlış anlaşılma ve yetersiz bilgiden kaynaklanan karmaşa var bende geleneksel tohumdan yanayım geleneksel tohumlarında, f1 tohumlarında avantajları dezavantajları mevcuttur. yukarıdaki yazıları okudumda f1 tohumlar genetiği değiştirilmiş, kısır tohumlar gibi gösterilmiş. ben buna katılmıyorum ve f1 tohumlar binlerce yıldır kullanılır ayrıca mendel deneyinde elde ettiği bezelyeler f1 dir... ve bunları tekrar ekip yeni bireyler ile çaprazlamıştır... çok uzattım umarım sıkılmadan okursunuz saygılar...

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön