View Single Post
Eski 10-08-2015, 07:18   #30
bilmar
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-09-2012
arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. ilk olarak rüzgar enerjisi fazla miktarda elektrik (****** akünüz ne kadar çoksa) üretmektedir kurulum ve işletme maliyeti yüksektir rüzgar stabil olmadığı için
güneşte ise enerji fazla değişkenlik göstermediği için kullanımı ve kurulum maliyeti düşüktür
enerji ihtiyacına göre değerlendirme yapmak lazım

kuyu meselesine gelince bu yöntemle 20 metreye kadar inilebilir, ben 8 metredeyim şu an dediğiniz gibi taşa rastladım kırmaya çalışıyorum veya delmeye uçlar deniyorum yakında video paylaşırım ama taşlı bir bölgede değilseniz bitkilere bakarak suyun nerde olduğunu anlarsınız delmek basit ****** kas gücüne ihtiyaç var bu yöntemle full çalışırsanız 1 günde 8 metre inersiniz ama yorucu olur ben günlük 1 saat çalıştım bu ikinci kuyum diğer açtığım
6 metrede çııktı onu kullanıyorum
birde karot makinası alacağım taşı onla hallederim büyük ihtimallle
emeğin boşa gitmesine gelince pes etmezsen boşa gitmez en azından hiç bişey bulamazsan elindede 5 metrenin altında bir delik varsa 10 dercelik bir buzdolabın olmuş olur deliği saldığın herşey 10 dercede bekler

sinbas bey teşekkür ediyorum

yardım almak isteyen olursa tecrübelerimle yardımcı olurum
en ucuz tecrübe başkasından olandır

kendi bahçemden bahsedeyim 2 adet 250 watt güneş panelim var 200 amper aküm var tv kamera sistemi mevcut 5000 watt inverter var 5000 wata kadar enerji kullanabiliyourm
kuyuda taşa geldik inşşallah deleceğiz şu anda araçla taşıma suyla idare ediyorum

bilmar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön