View Single Post
Eski 09-08-2015, 17:16   #13
sinbas
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Bize ayrılan parsel 80 metre kare idi ben bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabilirim den yola çakarak başladım işe.
1/3 ü çardak güller su deposu mutfak lavabosu mangal semaver ve diğer süs bitkileri için.
2/3 sebzelere olmalıydı
Onun için bir plan yaptım yukarıda olduğu gibi, birim alandan en yüksek verimi alabilmem için ekeceğim sebzelerin sırık olan cinslerini tercih etmeliydim, 2 m askı demirleri yüksekliğinde askı demirleri ile ekim yapacağım alanı münavebe yapabilmem için 8 e böldüm, şimdi her bölümde sıra ile her tür sebzeyi yetiştirebiliyorum.
Name:  patlıcan.jpg
Views: 1785
Size:  56.6 KB

Biber ve Patlıcanların devrilmemeleri için 6 lık nervürlü inşaat demirinden 30*80 ölçülerinde U şeklinde demirler hazırladık. 3,5 m lik sıralara iki başa bir ortaya olacak şekilde demirleri dikerek aralarına kasa ipi dediğimiz pamuk ipleri iki üç sıra olarak çekiyorum, dolayısıyla biber patlıcan oturak fasulye kesinlikle yanlara devrilemiyor.
Name:  biber.jpg
Views: 1825
Size:  68.3 KB
Aydınlatmada kullandığım elektriğimi kendim üretiyorum, 1 tonluk şamandıralı su tankım var sular kesilse bile benim suyum her zaman dinlenmiş olarak mevcut.
Şimdilik yazacaklarım bunlar bahçeye gitmem lazım eşim hazırlanmamız lazım dedi.

sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön