View Single Post
Eski 23-07-2015, 00:05   #18
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Heybetli domatesinin tohumlarını iki parti halinde ekmiştim. İlk ektiklerimden üç tanesi diğerleri gibi patetes yapraklı olmadı. Normal yapraklı oldu. İkinci ekim yaptığımda onlarda normal yapraklı çıkmadı. Tabi bizim domatesler henüz yeni çiçek açmaya başladılar. O kadar yağmur, soğuk ve doludan sonra elimizde kalanlara şükrediyorum. Bir arkadaş dört defa fide ve fasulye ekmiş. Arazinin eğimli ve suyu hemen çekmesi nedeni ile bizde o kadar hasar olmadı. Eksik gelen bir kısım yerleri tamamladık. Çeşitlerde bir kısmında ayırma sıkıntısı olacak.

Geçtiğimiz yıl ektiğim domateslerden iki tohum patates yapraklı çıkmıştı. Domatesler çok büyük olmamasına ceviz büyüklüğünde olmasına rağmen meyve oranı oldukça fazla olmuştu. Domatesin bir özelliği de kalın kabuklu sayabilmemize rağmen değişik bir ekşiliği vardı. Çok istememe rağmen bu yıl onu tohumdan yetiştirememiştim. Sayın telato'ya bir kısım tohumlarla beraber onun tohumunu özellikle dikmesi için göndermiştim. Ekebildimi bilemiyorum. Domateslerin bulunduğu yerin dışında glayöllerin yanında taşlar arasından iki tohum çıkmış. Bir tanesi aynı patates yapraklı diğeri ise normal yapraklı. Biraz taşlarını temizleyerek gübre verdim. Aynı domates mi bilemiyorum. Domateslerini görebilirsek ne olduğu ortaya çıkacak.
13.07.2015 gün çektiğim fotoğrafı. Şimdi biraz daha büyüdüler.

Name:  DSCF1916.jpg
Views: 1007
Size:  71.4 KB

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön