View Single Post
Eski 21-07-2015, 01:09   #13
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Başımızın yeni belaları gelmeye başladı. Yöresel olan küçük mercimek vardı. Belki etkinlik kapsamında paylaşabilirim ümidi iki yere ekmiştim. Bayram öncesi bahçeye gittiğimde bir tane sırt kabuğu kırık kaplumbağanın onları yediğini gördüm. Biraz sonra birnefestoprak tarafından gönderilen göbekli çığırtkanın tamamen yenmiş olduğunu, karpuz, kavun çeşitlerinden de bir kısım yenilmiş olduğunu gördüm. Plastik bir kovaya koyup uzak bir yere götürmek istedim. Ancak daha sonra yolun yukarısında aşağıda bir yere bıraktım. Dün gittiğimde ise yeni hasarlar gördüm. Bir kısım karpuzlardan köküne kadar yenilenleri vardı. Daha önce yenmemiş olan kırmızımsı marulların çoğu yenilmişti. Genellikle bizim etkinlikten gelen çoğaltmaya çalıştığımız taze bitkileri tercih ediyordu. Bugün geldiğimde nihayet yapanı yakaladım. Ancak maalesef kaçtı. Otlar çok olup arazi engebeli olması nedeni ile saklanacak o kadar yeri var ki. Küçük yerli lezzetli mercimekler de nerede ise hiç kalmamıştı.

Name:  DSCF1862.jpg
Views: 1106
Size:  73.3 KB

Yakın zamanlarda gördüğüm küçük kaplumbağalar da artık bana masum görünmemeye başladı.

Name:  DSCF1654.jpg
Views: 1041
Size:  61.8 KB

Otlar kurumaya başlayınca taze otların bulunduğu yerleri tercih etmeye başlıyorlar.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön