View Single Post
Eski 13-07-2015, 14:38   #25
Seabert74
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tilki Mete Mesajı Göster
Bu saksıların altları genelde delinmiyor(muş) bunlar altlık olarak kullanıyorlar(mış) yani içine dandik düz siyah bir saksı konuluyormuş sulamayı dışarıda yapıp tekrar bunun içine alınacakmış !! " demişti saksıları mı aldığım yer , pehhh tabi bu açıklamayı benim gibi çılgın dinler mi hayırrrrr hemencecik saksının birazını ıslatıp elimde matkap ile deldim matkabı olmayan bir tanıdık bıçakla oyuyordu ( inanması zor ama yarı çatlak biri olarak bence normal ) bu arada saksılara bayıldım sukulentlerin arasında çakıl değil de volkanik taş çok hoş duruyor hem saksılarla da uyum sağlaya bilir ( balkon sayfamda fotoğrafı var link vermeyi beceremiyorum kusura bakmayın )

geç bir açıklama oldu ama yazmadan edemedim

Haklısın Tilki-Mete.. Ancak o içine konacak siyah saksının formu bu saksılara hiç uymadı.. Üst çapı uyanın altı uymadı, altı uyanın üstü geniş kaldı.. Bence o kadar eziyete değmez.. İçeride kullandıgım bir tanesine de orkide saksı altlıgı olarak kullanılan şeffaf altlık koydum, tam uydu, harika da oldu

Bıçakla delmek sabır işiymiş ne diyim.. Bitki delilerine yaraşır türden... Volkanik taş dediğin lav taşı mıdır?? Lithopslar için almıştım, deneyeceğim, teşekkürler

Seabert74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön