View Single Post
Eski 02-07-2015, 23:16   #3
kamil35
Ağaç Dostu.
 
kamil35's Avatar
 
Giriş Tarihi: 11-09-2008
Şehir: izmir
Mesajlar: 1,548
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birolbostanci Mesajı Göster
Avusturalya’da çiftçilik yapan Cedar Anderson ve Stuart Anderson’un tasarladığı yeni arı kovanı modelinin üretimi için Indiegogo’da başlattığı kampanyaya 2 günde 6.000’e yakın kişi, 2 milyon doların üzerinde destek verdi.

Cedar Anderson ve Stuart Anderson


Cedar Anderson ve Stuart Anderson, Avustralya’da çiftçilik yapan bir baba-oğul. Arıcılık da yapan Anderson’lar, kovanların açılıp balın alınması sürecinde hem ciddi bir emek harcadıklarını, hem de arıları rahatsız ettiklerini gözlemleyerek buna bir çözüm düşünmüşler.

“Kovanı hiç açmadan arıcılık yapabilir miyiz?” sorusuyla yola çıkan baba-oğul, tasarladıkları yeni kovan modelini kendi arazilerinde deneyip bir video çektiler. Videoda, ünlü kalabalık fonlama sitesi Indiegogo’da 23 Şubat’ta bir kampanya başlatacaklarını da duyurdular.

Tasarım, kovanların içindeki balin bir musluk sistemi aracılığıyla istenildiği zaman ve istendiği kadar alınmasını sağlıyor. Ayrıca kovanın içi dışarıdan sürekli olarak izlenebiliyor!Bal kovanında “devrime” halk iki günde 2 milyon dolar yatırım yaptı – Yeşil Gazete

icatın resmi web sitesi


Honey On Tap From Your Own Beehive - Flow™ Hive Home
Videoyu baştan sona izledim. Bununla ilgili tek cümle kuracağım: "Bu ancak filmlerde olur".

kamil35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön