View Single Post
Eski 25-06-2015, 15:59   #87
zeynepustakobya
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-06-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mühendis57 Mesajı Göster
Merhaba orkidenizin köklerinin kurumaması için sulama düzenine uymanız gerek kökler yeşilden gri renge döndüğünde sulayın.saksı harcı üzerindeki köler için, akşamları üzerine su püskürtün ve camı aralayıp hava akımı girmesini sağlayın. saksı altına çakıl ve küçük taş parçaları koyarsanız ve çok az su döktüğünüzde nem sağlayacaktır.
Kök bölgesindeki Küçük beyaz böceklerin bitkinize çok bir zararı olmaz.Ama yine de yok etmek isterseniz saksınızı su dolu bir kaba oturtun öyle 3 dk bekletin üztten sulama yapın.
Çiçeklerin altından yeni sürgünler çıkıyor.Bu sürgünlerin üzerinde yeni çiçek tomurcukları oluşacak 30-45 gün sonra yeni çiçekleriniz açmış olur...
Kolay gelsin
çiçeğimi aldığımdan günden beri sulama yöntemini çözememiştim hala da pek başarılı değilim arada yağmur suyu biriktirip her hafta perşembe sabahı suluyorum su dolu kapa koyup 5 dk bekliyorum iki günde birde yapraklarını fısfıs ile suluyorum yanında ki camı açmıyor diğer camla havalandırmaya çalışıyorum yine de kökleri cansız tip kısmı toprağı ıslak ve böcekleri görünce kuruttum korkusu yaşıyordum sizce sağlıklı görünüyor mu ilgilendiğiniz içinde size çok teşekkür ediyorum

zeynepustakobya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön