View Single Post
Eski 18-06-2015, 23:57   #42
akçabardak
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster

sevgili akçabardak, teşekkür ederim.kısa zamanda denemek istiyorum. bir şey daha merak ettim. bu istanbul ıspanağı bir sirken türü müdür? acaba yaprakları çok benziyor. dokununca elinde bir serinlik hissediyor musunuz? belki akrabalıkları vardır. bizde de sirkenin bazı türleri ile gözleme börek yapılır. ama ne yalan söyleyeyim hiç denemedim ve tadını da bilmiyorum. fakat salatası güzel olur bol sarımsaklı ve ekşili yaparsam bende sizinle paylaşırım.sevgiler.
Rica ederim, umarım beğenirsin yaptığında. Sirken otuyla akrabalığı var ama bildiğimiz sirken otunun hem boyu çok kısa hem de yaprakları ufak, yani yabanisi, bu bitki ise tam tersine boyu yaklaşık 2m ve yaprağı iri, elimizden büyük yaprakları var ve yumuşacık ilk sayfaya göz attın mı bilemiyorum, önce iri yapraklarını toplayıp sarmasını sarmıştım, fotoğrafları var, kalan ufak yapraklarıyla bu tarifi yaptım.

Bunun dışında bildiğimiz ıspanak gibi yemeği yapılır ve çok lezzetli olur, yumurtalısı olur.

Aynı bitkinin kırmızısı Sn. heyyamola'nın bahçesinde var, ilk sayfada fotoğrafı da var.

Bitki konusunda Sevgili Lonicera'nın araştırmaları var detaylı olarak ön sayfaya yazıldı sevgili münevver48

Düzenleyen akçabardak : 19-06-2015 saat 13:07
akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön