View Single Post
Eski 13-06-2015, 23:49   #34
megalaz
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-06-2015
Serçe Yavrusu

merhaba arkadaşlar.

yuvasından düşmüş yerde sürünen bir serçe yavrusu buldum.
tüyleri çıkmış ve 3 5 metre uçabiliyordu. ama kafası titriyordu.1 saat içinde ölecegini düşünmüştüm.

bir yere giderken bulduğum için mecbur elimde onu da götürdüm .ilk önce kaçmaya çalışıyordu. sonra elime alıştı. parmağımın üstünde gezdirdim epey.

eve geldim,tavuk yumurtasını 4-5 dk pişirdim. sarısı sıvıydı tabii henüz ,bu halde çay kaşığına koydum.gagasına götürdüm yedi. biraz uzun sürdü. çok az da yedi ama yedi...

sonra bir kutuya rahat bir döşek yaptım kuşu kutuya ,kutuyu da balkona yerleştirdim.. Serçede en ufak hareket ve korku yoktu. ölecegini düşünüyordum hala. Balkonda kutu yanımda oturuyoruz,bir de baktım balkonun demirine başka erkek bir serçe kondu ,biraz öttü ona. baktım ayaklanmış bizim ufaklık

erkek kuş gitti,birkaç kuş geldiler. baktım ki kuş kutudan çıkmak üzere. bu halde yaşayamaz ,tutayım kaçmasın derken,elime zıpladı,elimden de uçtuuu gitti,yemyeşil ovalara. en iyi uçusunu yaptı. inşaAllah sağ salim ana babasına varmıştır. içim acıdı ,hemen de sahiplenmiştim...

serçelerin arasında istihbarat var . yavru görünce anasız babasız,hepsi ilgileniyor Allahın izniyle. siz yeter ki diğer kuşlara gösterin yavruyu

Bu foruma üyeliği sırf bunu yazmak için üye oldum.faydalı olmuştur inşaallah.

megalaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön