View Single Post
Eski 11-06-2015, 11:49   #1
umutyolcusu
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
umutyolcusu / Bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir : Bursa

Bahçenin büyüklüğü : 200 metre kareden fazla

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları : Ön bahçe sabah güneşi alıyor,arka bahçe batı tarafında öğleden sonra batana kadar güneşli.

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri : 8b

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) : Konut

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? : Daha önce oturan kiracı organik tarım yapmaya çalışmış.Biz aldığımızda tamamen otla örtülü ve tepilmişti.

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? : 3 aydır.

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? : Henüz yapmadık,yardım da almadık.

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz :Şimdilik yok

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel): Kişisel

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? Çardak

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : Hem de çok,öncelikle çocuklarım için oyun alanı ve sebzeler hobi bahçesi oluşturmak,çeşit çeşit çiçeklerle görsel şölen sunmak

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) : Kayısı,Elma,Armut,Ayva,nar,şeftali,2 tane fıstık çamı,güller
Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? : Henüz başlangıç aşamasındayız ama elbet olacak.

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? : Henüz yok

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? : Evet

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? : Kuyu suyu var,Hortumla sulama yapıyoruz.

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? :Kuyu suyu olduğu için henüz bir şey yapmadık ama ilerde yağmur suyu toplama düzeneği yapmayı düşünüyoruz.

Toprak özellikleri :

Kompost yapıyor musunuz? :Taşınınca yapacağım inşaallah

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? : Henüz olmadı

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? :

Bahçeniz organik mi? : Sayılır

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? : Yanmış hayvan gübresi

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? : Henüz görmedim ama fare olduğu söyleniyor komşular tarafından

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? :

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? : Hayır,bahçe tamamen düz bir mıntıkada bulunuyor,henüz soğukluk derecesini bilmiyorum

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? : İyiki bir bahçe almışım

Tetanoz aşısı oldunuz mu? : Yıllar önce olmuştum

umutyolcusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön