View Single Post
Eski 11-06-2015, 00:19   #33
Ormancı_ali06
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-08-2013
İbrahim bey merhaba, geopratik adına ben cevap vereyim istedim
Orman Genel Müdürlüğümüzün vermiş olduğu bu destek gerek kendi arazileri üzerinde gerekse hazine ya da orman sahalarını kiralayarak bu işi yapmak isteyen yatırımcılara büyük ölçüde destek vermektedir. Destek diyorum çünkü ne yazık ki cebinizde hiç para olmadan bu işi yapmanız mümkün değil. Projelerde fidan bedeli, arazi hazırlığı, ihata, fidan dikimi, proje yapım bedeli ve sahanın 3 yıllık bakımı (ot alma-çapa) için kredi verilmektedir. Saha içerisinde uygulanacak servis yolu, sulama havuzu ve damla sulama sisteminin uygulanması vb. giderler yatırımcının cebinden karşılayacağı giderlerdir. Bu şekilde çok sayıda proje yaptık ama bu iş maalesef proje yapmakla bitmiyor. Tesisten sonra da sahanın bakımı çok önemli, her yıl toprak analizi yapılarak fidanların besin ihtiyacı tespit edilmeli ve gerekli besin elementleri için takviye yapılmalıdır. 2013 yılı içerisinde ormandan tahsisini yaptığımız 70 dönüm arazi üzerinde bir bahçe oluşturduk. Bu saha ile ilgili resimleri daha önce paylaşmıştım. İsteyen arkadaşları müsait bir zamanda sahada gezdirebiliriz. Tabi Tokat/Zile ye yolu düşen olursa
Bu arada orman sahaları için son müracat süresi 12.06.2015 cuma günü sona erecektir.
İlgilenen arkadaşların dikkatine...

Ali Rıza UĞURELLİ
Orman Mühendisi
0532 697 54 20

Ormancı_ali06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön