View Single Post
Eski 20-05-2015, 13:42   #27
hira
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Bahçedeki Autumn joy çok sağlıklı devam ederken yaşamına, balkonda saksıda olanın keyfi yoktu ne zamandır.. Gün geçtikçe ufak ufak kemirilen yapraklar ve üzerindeki simsiyah zerre tanesi büyüklüğünde ki böcek olduğunu düşündüğüm yaratıklar! Böcek olduklarından emin olamıyordum çünkü hiç hareket etmiyorlardı. Geçen gün suyun altına tutarak ellerimle temizlemeye çalıştım ama nafile.. Bugün aklıma geldi de, Muhabbet kuşum için kullandığım bit ilacını kullanamazmıydım acaba? Nasıl olsa bitkinin yedeği bahçede sapasağlam duruyor diyerek sıvadım kolları.. Üstelikte bu deney daha sonrası içinde işime yarayabilirdi, eger bitki zarar görmezse, bu ilacı böceklenen diğer bitkilerim içinde kullanabilecektim.. Bitkiyi banyoda ilaçlayıp sadece 15- 20 saniye sonra hemen yıkadım. Yaprakları güzelce duruladım ve bitkiyi balkona aldım. Az evvel yanına gittiğimde kestane kurduna benzeyen ölmüş bir kurtcuk en tepede duruyordu! Demekki o bit sandığım siyah zerrecikler o kurdun dışkısıydı.. Sorunu çözdük, ama umarım ilacın zararı sadece kurda dokunmuştur Gelişimi izleyip bilgi vereceğim.

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön