View Single Post
Eski 19-05-2015, 20:47   #124
tarku
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Bugün sokakta simsiyah bir kedi yavrusu buldum, karşıdan karşıya geçmeye çabalıyormuş ki o anda arabanın teki durdu, gördüm ki hemen lastiğin önünde bir kedicik var, arabadan biri indi ve kediyi alıp yol kenarına koydu, yola devam ettiler. Gidip hemen aldım bu kediciği, gözleri çapaklı ve görmüyor gibi, yavru oluşundan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama durum bu. Gelir gelmez bi tas süt koydum önüne. Bir de paspas attım altına titrediğini görünce de bir pet şişeye sıcak so doldurup yanına koydum. Şu anda binada bizden başka oturan yok ve kedicik binanın içinde. Acaba annesi arıyormudur almasaydım sanki diyorum ama ezilecekti almasaydım. Annesi arıyormudur sizce? Ne yapmalıyım?
Çok iyi bir iş yapmışsınız, Tebrik ederim. Kedinin büyüklüğünü bilemediğim için net bir şey söyleyemem ama annesinin sütten kestiği yavrular kendi başlarının çaresine bakmak zorundadır. Eğer sütten başka bir şey yiyebiliyorsa, muhtemelen annesi sütten kesip terk etmiştir. Size rastlaması yeni bir aile bulduğu anlamına geliyor. Gözleri çapaktan dolayı kapanmışsa; kuru olarak çapakları almaya kalkmayın. Demliğin içinde kalan eski ve soğuk çayla bir parça pamuğu **** steril bir kağıt havluyu ıslatıp gözlerini silin. Bir kaç tekrardan sonra gözleri açılır.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön