View Single Post
Eski 18-05-2015, 14:01   #1
Vicia Ervilia
Ağaç Dostu

Vicia Ervilia's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2015
Vicia Ervilia / Balkon

Şimdiden yola koyulmam gerektiğini düşündüm ve Karakusunlar'daki Ahmet Amca'dan her hafta tek tek aldım bu güzellikleri... Ahmet Amca, işleri ne kadar kötü olursa olsun ''Çay kahve param çıkıyor, çok şükür'' diyen, Ankara'nın aptal belediyesinin gelip gidip darmaduman ettikleri, eskiden bir kenarında evi de olan bahçenin sahibi... Sera değil, çiçekçi değil, bahçeci değil, Ahmet Amca neci bilmiyorum ama melek gibi, gönlü de sevgisi de bol bir amca Ben her Pazar öğrencimden çıkınca bir uğrarım.. Neyse çok uzattım, bunlar benim çiçeklerim.. Bu konudaki yeteneğim ve sevgim vefat eden annemden kalma, onu hep çiçeklerle uğraşırken hatırlıyorum. Ölüm yıl dönümünde acı cekmeyi bırakıp toprakla oynayama karar verdim. Teyzemle yaşadığım için sadece oda camımın önünü kullanabiliyorum. Sardunya, Yabani begonya, Yıldız çiçeği, Karanfil, Aloe vera, minyatür gül ve ismini bilmediğim Prens Kaktüs.
Gülüm hariç diğerlerinin sağlığı yerinde. Gülüm de coşmuştu ama güllerini kesip ilaçlamak zorunda kaldım. Kırmızı örümcek istilası başarıyla defedilmiştir!

Kaktüsüm biraz alttan sararmaya başladı.

Başka neler alabilirim, önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Eklenen Resimler

Vicia Ervilia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön