View Single Post
Eski 18-05-2015, 01:04   #58
A_NOMAD
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozgursahin Mesajı Göster
sayın çok degerli hayvan severler bana karşı gelenlerden daha hayvan severim bilakis lusoari beyfendi kusura bakmayında benim yaşım 33 yıllardan beridir doktor doktor gözüm için gezerim istanbulda sayılı bir çok göz hastanelerine gittim ankarada yine öyle hatayda adanada bir çok ilde göz doktor larına gittim prof ve doç. doktorlara gittim bir türlü gözümdeki toxsoplazmayı yenemedim benim gözümde 2,5 yaşında başlamış kayma oluşmuş ve gözümün arka görme noktasında yara olmuş ve sol gözüm 5 mt kadar görüyor sagada yeni bulaşmış. loveforlife hanım efendi ben sizler gibi kulakdan dolma iş yapmam aşırı derecede araştırırım öyle yaparım. ben çok iyi biliyorum benim gözüme kedi ve köpekten geçtigini ne kadar doktora gittiysem hepside köpek ve kediden geçtiğini söylediler bunca doktora inanmayıp burdaki 3-5 kedi köpek besleyenemi inanacagım.siz bildiginizi yapın bu uslübüde lusoari ve loveforline ye yakıştıramadım kötü uslübün sözü sahibinedir benim maksadım kimseyi üzmek **** kırmak degildi sadece gözümden ve başımdan geçen bu durumu paylaşmak istedim ben şahsen karsıyım evde beslenmesine.
Bilimsel yanıtınız burada: http://www.retinavitreus.com/pdf/PDF_299.pdf

Oküler toksoplazmozis yani gözde toksoplazma enfeksiyonunun bulaşma yollarını, linkini verdiğim kocaman bilimsel sunumdan sizin için ayrıca alıntıladım:

''...Parazit insanları üç yolla enfekte eder

1-İyi pişmemiş etlerle bradizoit formunun alınması,
2-Kirli ellerle sporozoit formunun alınması,
3-Transplazental geçiş

İlk iki yayılım yolu akkiz, üçüncü geçiş yolu ise konjenital toksopazmozise neden olur...''

Yani muzdarip olduğunuz hastalıktan direkt olarak hayvanları değil, öncelikle insanları sorumlu tutmalısınız...

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön