View Single Post
Eski 09-05-2015, 14:28   #23
A_NOMAD
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zeyzey Mesajı Göster
tohumla yetiştirilen çiçeklerin açık hava istediğini bilmiyordum malesef
çocuklar odalarında yetiştireceği için tohum uygun olmaz o zaman dediğiniz gibi.Yapı marketlerden afrika menekşesi alıp onların yapraklarını suya koyarak çoğaltma işlemi yapmam lazım .Ama bunu daha önce denemedim ? nasıl olur acaba ? ne kadar sürede gelişip çiçek veriyorlar ?
Nakkaş sarmaşığı kapalı alanda da açık havada da, güneş görse de görmese de hatta sulama sorunları olsa da çimlenir, gelişir, bol bol da çiçeklenir, toprak seçmez, besin de istemez, öylesine kolaydır yetiştirmek

Afrika menekşesinin özel istekleri olduğu için çocukları mutsuz edeceğini düşünüyorum zira beni bile mutsuz ediyor
Suyunu, toprağını, ışığını dengeli ister, besin takviyesi ister, saksı boyutu önemlidir, yapraktan üretebilmek aylar sürer, çiçek açması ise bazen yıllar... Çocuklar hızla çiçek falan göremezler yani, çiçekli alsanız kısa sürede o çiçekleri kaybedecekleri için de ekstradan üzülürler

En uygun seçenek sizce hangisidir bilemem ama bence en uygun olmayan seçenek Afrika menekşesi olacaktır, özellikle böylesine kırılgan çocuklar söz konusu olduğunda...

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön