View Single Post
Eski 26-04-2015, 11:29   #1
ferihaatahan
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-02-2015
ferihaatahan / Bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir :ANKARA

Bahçenin büyüklüğü :1000 m2

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları :yarım gün, öğlene kadar güneş alan arka bahçe,ve öğleden sonra güneş alan ön bahçe

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri :7b

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) :ev ve bahçe

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? :biz satın almadan önce dikilmiş meyve ağaçlar vardı.Ben çeşitli çiçekler vee yeni ağaçlar diktim.

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? :7

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? :hayır

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz :

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel)yardımcılar da var ama kendim uğraşmayı seviyorum

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir?bahçe için bitki yetiştirdiğim bir de seram var ( terasda)

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? :-

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) :2 adet leylak,2 japon eriği,mazı,gürgen,çam,2 badem, 1 ceviz, 2 kayısı ,2erik,3 armut,1 kiraz ,1 vişne,1 şeftali,1 incir,3 üzüm asması,1 wisteria,3 clematis,2 hanımeli,1 kartopu,ve küçük çalı bitkiler,mevsimlik çiçekler...

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? :clematis,

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? :yok

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? :Evet tohumdan sebze ve çiçek yetiştiriyorum

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? :damlama sulama

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? :-

Toprak özellikleri rganik maddece zengin

Kompost yapıyor musunuz?evet:

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? :evet,iklime uyumsuz bitkiler ektiğim oldu

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? :doğal ilaçlar

Bahçeniz organik mi? :evet

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? :tavuk gübresi,yşil gübre,kompost,hümik asit.

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? :-

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? :damlama

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? :evet iklimin sert olmasından dolayı..

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? :çiçeklerim,soğanlı bitkiler her yıl artarak çoğalıyor

Tetanoz aşısı oldunuz mu? :evet

ferihaatahan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön