View Single Post
Eski 18-04-2015, 22:09   #11
boatswean
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi badrobot Mesajı Göster
Sn.boatswean.
En iyi öğrenme şekli "deneyim" kazanmaktan geçiyor. Sizde bazı şeyleri başarısızda olsa deneyerek ve deneyim kazanarak bazı şeyleri öğreneceksiniz. Bu ağaçta olduğu gibi...
Bu ağaçla uğraşmayın, bundan BONSAİ olmaz. Ama bunu benim size söylememden ziyade sizin bu ağaçta başarısız olmanız sizi başarıya götürecek 100 yoldan biri olacaktır.
Tellemeniz; başarılı yerler var ama genel anlamda telleme hatalı. Ağaçta nasıl bir form düşünülmüş? bunu anlamak çok zor.

Elbette bonsai'de her şey bir süreç; Bir anda ağaç, Bonsai olmuyor. Uzun süre gerektiriyor. Fakat bu süreçtede doğru malzemeyle, doğru müdehaleleri yaparsanız güzel sonuçlar yakalayabilirsiniz ancak. Ağaçları şekillendirirken farkında olmadan sizde şekilleniyorsunuz.

Bu kötü yorumları anlatmam sizde hayal kırıklığı, kırgınlık, kızgınlık ve umutsuzluk yaratmasın. Ben size doğru olanları söyledim. Amacım; size dilim döndüğünce yanlışları anlatarak doğru yöne doğru sizi itelemekti.
Kırgınlık falan olmaz zaten sizlerden bir şeyler öğrenmek için katıldım foruma. Yorumunuz için teşekkürler.

boatswean Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön