View Single Post
Eski 01-08-2007, 22:59   #182
igk
Ağaçsever

igk's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Bahçemde 5-6 adet gül var. Eskiden dikilmişler. 3 yıl önce komşum onları öyle bir budadı ki kendilerinde gelemediler. Bu yıl ise baharda çok güzel renklerde açtılar. Bir tanesi var. İçinden çıkan dallar bir başka. Yaban gülü olarak çiçekleniyorlar. Yaprakları ufak. Aynı kökte orijinal gül de duruyor. Yaprakları kocaman ve koyu yeşil. Gül, hem de kokulu gül olarak ta açmışlardı onlar baharda. Bugünlerde o kadar çok sataşkan dallar çıkardı ki, aldım elime budama makasını, gözüme aykırı gelen her yeri budadım. Elbette mevsimi falan değil. O yaban gülüleşmiş kısımlarını yok ettim. Çok yaşlanmış kısımları da yok artık. Gül açıp, solmuş, kurumuş kısımları da budadım. Gözüme sağlıklı gelen ne varsa bıraktım. Bakalım "eserimi"zi nasıl bulacağız, zamanı gelip te güller açtığında?
Neyse ben budamayı yaptım, bi de baktım mesaj kutumda ağaçlar.net ten bir mesaj. e dergiyi haber veriyor. Açtım hemen, doğru gül budama kısmına. Okudum tabii. Hani derler ya elden gelen öğün olmaz, olsa da vaktinde olmaz. Şaka..şaka... Okusaydım vaktinde forumdaki ilgili konuyu böyle yapmayabilirdim (yapadabilirdim tabii). Herkese güzel kokan güller temenni ederim.

igk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön