View Single Post
Eski 08-04-2015, 10:34   #37
sagol
Ağaç Dostu

sagol's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2011
Teşekkürler Sayın Düşünenadam,

Sarkık ağaçlar benim de çok hoşuma gidiyor, sarkık karadutta meyvenin rengi ve uzun süre devam etmesi nedeniyle bonsai için güzel bir aday. Güzel bir dut bulmanızı dilerim. Nazınızın geçeceği bir komşuda varsa dut çabuk kökleniyor. Zaten her sene budanıp atılıyor bu yolu da denemenizi tavsiye ederim. Üst kısmı kesince bir saksıya dikdim bakalım köklenecek mi, köklenirse marttaki budamada alınan dallar yeterli olacaktır, o zaman ben de verebilirim, bekleyelim görelim.

İyi çalışmalar dilerim...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dusunenadam Mesajı Göster
Bu sene daha da güzel görünecek sagol hocam. İki yıldır böyle bir ağacın hayalini kuruyorum ama bir türlü olmadı. Fidancılardakiler dümdüz ve en az 2 metre. 2013 mart ayında aldığım çelikler de bir türlü köklenmedi. Sanırım biraz erken almışım. Tohumdan denedim ama henüz kurşun kalem kadar olmadı. Ayrıca tohumdan yetiştirilen dutlarda dallar sarkık olmuyor. Havai köklendirme desen, yakınlardaki bir ağaca gidip tuhaf şeyler yapıyor görüntüsü vermek var Kısaca ne yaptıysam olmadı. Bu sene mayıs gibi, yapraklar iyice çıkınca çelik alıp deneyeceğim bakalım. İyi çalışmalar.

sagol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön