View Single Post
Eski 05-04-2015, 15:53   #9
OGAN
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-02-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bukalemune Mesajı Göster
Kimse yanıt vermeyince iş başa düştü araştırdım ve vazgeçtim en azından şimdilik.
Günde 4 kez yem vermek gerekiyormuş.
önce su, sonra saman, sonra dane yem sırası çok önemli imiş,
mutlaka her gün 1-2 saat kadar idman yapması gerekiyormuş,
her sabah tımar yapılması gerekiyormuş o da 1 saatmış yaklaşık
yani işimiz gücümüz olmayacak atla bütün günü geçiricez, fazla lüks geldiğinden ben vazgeçtim. Tavuk gibi yemini suyunu koy yeter sanmıştım
Bende binicilik klübüne gidiyorum ve eğer bahçeli müstakil bir evimiz olursa benimde hayalim bir ata sahip olmak.
Bu yazdığın günde 4 kere yem vermek her gün tımarlamak 1-2 saat idman yapması vs profesyonel yarış atları için geçerli.

Benim gittiğim binicilik klübünde sürekli 2-3 ata biniliyor geriye kalan 5-6 at hep ahırda duruyorlar. Günde 2 kere yemek atıyorlar önüne, o kadar, eminim o atlar en son 1 ay önce yürümüşlerdir. Hiç tımar felan yok o kadar kirliler ki elini deydiriyorsun elin toz oluyor.
Neden böyle diye sorunca da o atlar eğitimsiz bazılarıda müşterilerin gelip ilgilenmiyorlar cevabını vermişlerdi.

Yani o atları görünce bizim bakacağımız atların çok mutlu olacağını tahmin ediyorum.

Eminim ki vakit ayırmak gerekecektir ama günde binilmeyecek ise 30-40 dakika yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Bu konu hakkında detaylı bilgisi veya tecrübesi olan varsa sevinirim gerçekten

OGAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön