View Single Post
Eski 25-03-2015, 18:49   #3
Forester
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-04-2005
RaJev merhaba
Etoburlarıma farklı türler katmak adına sık sık bauhause uğrarım.
Ne yazıkki uyarılara rağmen hiç umurlarında değil, kısa sürede öldürüyorlar bitkileri
Ben kendi adıma sadece Perşembe günleri gidiyorum, CEPA bauhausa bitkiler o gün geliyor. Hem çeşit olarak hem de sağlık olarak iyi oluyorlar.
Yaklaşık 1 ay önce bende bir VFT almıştım. Hemen bol miktarda yağmur suyu ile toprağını yıkayıp altına su koyup güneş alan pencere yanına koydum. Şu anda çoşmuş vaziyette üzerindekilerden çok büyük yaprak ve 2 tanede çiçek tomurcuğu verdi.

Eğer bitkilerin toprağını değiştirmek konusunda yeterli tecrübeniz yoksa bence torf değişim olayına girmeyin. Yukarıdaki işlemleri uygulayın. Çünkü bu bitkiler ithal olarak geliyor ve şu anda bunun stresi altındalar. birde toprak değişimi onları iyice yoracaktır. Kısaca ben alır almaz torf değiştirmiyor bitkinin alışmasını bekliyorum.
Diğer yazdığınız işlemler doğrudur. Kararan kapanları diplerinden dikkatlice kesip uzaklaştırabilirsiniz
Eğer yinede değiştirmek isterseniz torflarının özel olduğunu piyasadaki torfları kullanmamanız gerektiğini ve Lost raven ın yazdıklarını uygulamanızı hatırlatıyım
Not. Bende daha hiç çiçek sapından köklendirme gerçekleştiremedim. Bu konuda pek umutlu olmayın.

Forester Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön