View Single Post
Eski 24-03-2015, 23:47   #25
formullaone
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dikili Mesajı Göster
İyi akşamlar Formulance
Uzun süredir forumdaki konuları okuyorum. Gerçekten çok bilgi verici. Emeği geçenlerin ellerine sağlık. Bende İzmir in Dikili ilçesinde 5 dönümlük alana (7,5x5 )olarak ağaçlarımı 20 kasımda diktirdim. Dikim esnasında yanmış keçi gübresi ve her çukura 2 kg kadar leonardit kullandım
Toprak analizimde: Kasım 2014 tarihinde yapıldı.
Fosfor:1,0878 çok az
Kireç: 1,7947 kireçli
Organik madde: 0,7857 çok az
PH:6,29
Potasyum:7,3546 az
Salurasyon: tınlı
Toplam tuz: 0,0183
Şu anda ağaçların arasına fiğ ekildi. Karık sulama olacak. Arazim 6 dönüm.. 1 dönümünü değişik meyve yapıyorum. Sizden ricam: Nisan sonu gibi Tarlama gidebileceğim. Bu arada veya gidince atmam gereken gübre veya ilaçlama varmı ? Bilgi verebilirseniz memnun olurum. Teşekkürler
Sayın dikili, ağaçlarınızı yeni diktiğiniz için kök sistemleri bu yaz yeni oluşacak. Ağaçlar uyanmadan önce bordo bulamacı atarsanız iyi olur. Toprağınızın PH ı düşük olduğu için calsiyum içerikli CAN26 yı parçalara bölerek yaz boyunca azar azar ( 50 gr civarı bir atımda ) verebilirsiniz. Yaz boyunca 2 defa kaliteli yaprak gübresi püskürtebilirsiniz. Çinkolu hümik asit verebilirsiniz. Sıcaklar bastırınca sunshader kaolin atabilirsiniz. Nisan ayında gittiğinizde tırtıl varsa ilaçlama yapın ayrıca mutlaka çapalama ile ot mücadelesini yapın, ağaçların suyunu gübresini otlara yedirmeyin. Kolay gelsin.

formullaone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön