View Single Post
Eski 22-03-2015, 12:03   #11
ateşkaptan
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rafet Garamanli Mesajı Göster
Sevgili ve deyerli kardeslerim sizlerin bilgileriniz ve paylasimlarinizdan ilham alarak bende bir seyler yapmaga calistim. Bizim buralarda yani Azerbayvanda topraksiz tarimla ilgili calismalar kisitli oldugu icin gerekli malzmeler de zor buluyor. Ben de tum bunlara ragmen birseyler yapmaya calistim ve calismalarimi siz degerli kardeslerime sunmam beni cok mutlu yapiyor. Dusunceleriniz ve onerlerinizi bekliyorum
Sayın Garamanlı;

Topraksız Tarıma, (her türlü imkansızlığa karşı ) büyük bir şevkle ve değişik materyaller kullanarak örnek alınacak bir uygulama ile başlamanız nedeniyle takdir ve zevkle takip edilecek bir çalışmanın olacağını, merakla ve dikkatle bekliyoruz. Öncelikle hoş geldiniz.

Yaptığınız uygulamanın başarı veya eksikliklerini tartışmak ve karara varmak için işin başından itibaren neleri, nasıl ve hangi malzemelerle yaptığınızı açıklarsanız, konuya daha çabuk vakıf olabileceğiz.
Örneğin, katı ortam olarak saman kullanmışsınız, bu sistem geri dönüşümlü mü.? Besin eriyiğinin Ph ve ec değerlerini ölçüyor musunuz, besin eriyiğini nasıl tedarik ediyorsunuz, sera ölçüleriniz nedir, v.s

Burada bir sayfa açarak çalışmalarınızı daha geniş olarak paylaşmanızı istiyor ve bekliyoruz.

Selamlar, Kolay gelsin.

ateşkaptan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön