View Single Post
Eski 16-03-2015, 16:15   #65
zharugba
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-03-2012
Bahçe sürüm

Ankara'da hava bu hafta cumartesi pazar günleri yağmurlu idi.Bahçemin olduğu Bağlum'da dolu bile yağdı. Bu hafta damla sulama sistemi için Rüzgarlı'ya gittim 40'lık hortumdan musluk çıkarmak ve sulama kısmını ayırmak için malzeme aldım. Bilmeyen için bu malzemelerin isimlerini öğrenmek zor olsada anlaşıyorsunuz. Kangal plastik borular için olmazsa olmaz parça püşvit, te boru,manşon , dirsek, kaval boru, rediksiyon, vana ve çeşmelerden oluşan bir kaç parça malzeme 70 lira tuttu.Bunlara bir deponun altına bir de konteynerın altına olmak üzere borudan yükselen iki çeşme ayıracağım. Aşağıdaki çeşmeden sonra ise yeni bir vana takıp damla sulamanın kontrolünü buradan yapacağım. Bir adet 400 m deliksiz damla sulama borusu aldım ona da 90 TL verdim. Cumartesi Bağlum'daki bir traktörcü ile anlaşıp bahçemin uygun olan yerlerini ki çok az bir kesimi oluyor sürdürdüm. Sonrada oğlumla yağmurdan dolayı konteynerın içini temizledik. Dört yaşındaki aslan oğlum fırsatını bulup gene üstünü başını çamur etti.

Eklenen Resimler

zharugba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön