View Single Post
Eski 12-03-2015, 01:08   #30
Robin Oskay
Yeni Üye

Robin Oskay's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2014
Arkadaslar konuyu takip ediyorum zira benimde ilgi alanim icine girdi , son zamanlarda asiri soguklar evi isitmada zorlaniyorum her ne kadar cok iyi yalitim yapilmis olsada -6 dereceyi gorduk bu sene ve eletrik isiticilarini devreye sokmak zorunda kaldim.
Yurt disinda son zamanlarda en cok ragbet goren sistem olan gunes panallerini geride biraktik sanirim artik cok kullanan yok.Simdi sizlerinde yukarda belirttginiz gibi bahceye (topragin 1 metre altina ) dosenen borular kullaniliyor ve icinden bana soylenen gaz dolastigi yonunde , yine bana soylenen en basit sekliyle anlamam icin buzdolabini ornek verdiler.
Sistemin ayni oldugunu yazin sogutma amacli kisin isitma amacli kullanabilecegim yonunde bilmiyorum bir faydasi olacakmi taktirmayi dusunuyorum acikcasi cok pahali da degilmis anladigim..Bu arada ben akdeniz bolgesinde oturdugumu da belirtmis olayim zira bolgeye gore mutlaka degiskenlik gosterecektir topragin isisi..%75 oraninda daha az yakit kulanacagimi da yaptigim arastirmalarda ogrenmis bulunuyorum.Sonucta temiz bir enerji arti sizlerin yazdiklarinizi okurken dikkatimi cekti burda stoklama olayi da yok bilmiyorum ayni seyden mi bahsediyoruz . Okudugum sitlerden birini ornek olarak lingini buraya koyuyorum belki bir faydasi olur..
ECO-HABITAT et ECO-CONSOMMATION, ECOGESTES, ECO-ATTITUDE, ENERGIES RENOUVELABLES et ENVIRONNEMENT

Düzenleyen Robin Oskay : 12-03-2015 saat 01:12 Neden: Eksik harf .
Robin Oskay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön