View Single Post
Eski 23-02-2015, 20:23   #7
murat doğan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-07-2013
sevgili badrobot. çok haklısınız. aynı fikirdeyiz. ben ikinci bölümün ortalarından vereceği bir sürgünden budamayı düşünüyordum sizde aynı şeyi söylemişsiniz aslında. birinci bölümün ortasında ölü bir bölge var. Orası oyulacak. çekincem o bölgeden sürgün vermemesi. sizin sarı çizgiyi çizdiğiniz yönden sürgün vermeside çok hoş olmayacak gibi. öyle olursa ağacı bir dahaki sefere sola doğru yatırarak saksılamam gerekebilir diye düşünüyorum.

20150221_181928_Night.jpg

aslında kafamı karıştıran kuru bölge oldu oradan sürgün vermeyecek olması beni düşündürdü. ikinci alternatif o tarafı ön yüz yapmamak. ön yüz burası olacaksa kuru bölgenin olduğu tarafta 1. ve 2. bölgeden sürgün gelecektir. o zamanda dal dizilimi gereği karşısında sizin sarı ile işaretlediğiniz bölümde yaklaşık ortalardan bir sürgün elde etmek lazım. benim ikinci bölge olarak işaretlediğim yer içbükey olacağı için oradan gelecek sürgünün bana bir faydası yok.en son olarakda sizin 2. bölge olarak adlandırdığınız bölgede tepe tacını oluşturmak gerekecek sanırım. Bakalım ağaç ne diyecek belkide bambaşka bir yöne gidecek. aklımda bir şey var aslında bi çizim yaparak paylaşayım

murat doğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön