View Single Post
Eski 19-02-2015, 09:59   #5
cavcilar
Yeni Üye

cavcilar's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakagun Mesajı Göster
400 m2 açık alan tavuklara yetmez sanırım. 4,5 dönümlük bahçemde 30 tavuk, 5 horoz, 1 erkek ördek, 5 dişi ördek besliyorum. Özellikle kışın yeşillik bulmakta zorlanıyorlar. Günde 3 kez buğdayla beslemek zorunda kalıyorum. Kışın aldığım günde en fazla 13 yumurta. Tabi kapalı alanı ısıtırsanız daha fazla verim sağlayabilirsiniz. Benimkiler kümeslerinde ve ağaçlarda uyuyorlar.

Sonbaharda bahçeye buğday ekebilir, yaprakları çıkana kadar kısım kısım bu alanları kapatabilirsiniz. Bir alandaki buğday yapraklarını yediklerinde bu alanı kapatıp diğerini açabilirsiniz. Buğday sürekli uzadığından kışın ot ihtiyaçlarını bir ölçüde karşılarlar.
Sevgili sakagun ilginize teşekkür ederim öncelikle. (bahçemiz 10 dönüm ve hiç tarım yapılmamış kışa girmeden ilk kez sürümü yapıldı) dediğiniz gibi 400 m2 alanın yetmeyeceğini düşünüyorum bende, gün içerisinde tüm bahçeye salıp geri kalan zamanlarında ve soğuklarda kapalı alan için nasıl bir kümes inşa etmeliyim ahırın içerisini tavukların şartlarına göre nasıl dizayn edebilirim. Tavuk arkadaşların rahat edebileceği en konforlu ve en ekonomik yaşam alanı oluşturmak amacım.

cavcilar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön