View Single Post
Eski 17-02-2015, 11:40   #14
Selahattin Yılmaz
Ağaç Dostu
 
Selahattin Yılmaz's Avatar
 
Giriş Tarihi: 16-05-2006
Şehir: Bursa
Mesajlar: 5,284
Arkadaşlar ticari ürünler dışında 100 litre suya 1 kg sirke dozu veya buna katılacak ekşimiş yağsız yoğurttan oluşan karışım ayrı ayrı veya sirkeyle karıştırılarak uygulanırsa bitkiyi aktive edecektir, ayrıca forumda Enzim başlığında üretimi yer alan enzim yapımı sonucu oluşan ürün iyi bir bitki vantilatördür. Yalnız bu ürünlerin bitkinin kökünden ya da bitkinin tamamını yıkamak suretiyle uygulandığında etkisi görülür.

Ticari ürünler bunların daha etkili ve kültüre alınmış sayıca fazla mikroorganizma ya da enzim versiyonlarıyla üretilmiş olanlarıdır. Nokta atışlı ve bilimsel sonuç elde edilir.

Genel mantık enzimlerin katalizör etkisiyle hücre faaliyetinin hızlanması ve uyanması yakın olan bitkinin daha erken uyanması ya da çalışmaya başlamasıdır ve işte bu esnada bitkiye ait mekanizmalar tetiklenir burada tetiklemeyi yapan enzimin cinsi önemlidir o nedenle mikroroganzimaların türü bu enzimlere etki eder **** enzimi biz yapmışsak kullandığımız kültürler veya meyveler etki eder. Bu bilgi soğuklardan erken etkilenen bitkilerin erken uyandırılarak soğuk etkisinden kurtarılması, bitkinin erken uyanarak bazı savunma ve yara iyileştirme mekanizmasının çalıştırılması veya dikilen fidanın köklerinin çalışması gibi faydalar sağlanmasında kullanılabilir.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön