View Single Post
Eski 09-02-2015, 21:15   #6
bizimbahcemiz
Ağaçsever

bizimbahcemiz's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2014
Name:  IMAG0130.jpg
Views: 1210
Size:  70.1 KB

Plastik bir maddeyi kullanma taraftarı değilim elbette, fakat bir anlamda geri dönüşüm, bir anlamda da para harcamadan "deneme" yapma imkanımız olsun diye pet şişeleri adacık gibi kullanmak istedik. Şişelerin alt kısımlarını kestik, amaç yağmur yağdığı zaman pet şişelerin içinde bir miktar suyun birikebilmesi ve sık gidemediğimiz dönemlerde sebzelerin su ihtiyacının bu şekilde karşılanabilmesiydi. Çerçeve içindeki toprağı yükselttik, zemindeki toprakla üste eklediğimiz toprak arasına karton tabakalar koyduk.

Name:  IMAG0131.jpg
Views: 1024
Size:  69.5 KB

Ne kadar işe yaramıştır bilmiyorum, çünkü ne yazık ki çetele tutarak gelişimlerini izleyemiyorum. Çünkü hayatımızdaki bazı aksilikler nedeniyle bahçe ile istediğimiz kadar ilgilenemiyoruz.

Name:  IMAG0132.jpg
Views: 730
Size:  71.9 KB

Bunlar brokoli, marul, havuç, ıspanak ve sarımsaklarımız. Daha henüz çimlenmişlerdi. Gerçek yapraklarını çıkardıklarına emin olduğumda toprağa diktim. Havuç tohumu bizzat yerine ekilmeliymiş, bunu biliyordum ancak bahçede ne gibi zararlılar var ve tohumlarımı yürütürler mi diye emin olamadığım için önce çimlendirip sonra diktim. Günümüz durumlarına baktığımda, sanırım meyve alamayacağım diyorum, çünkü neredeyse hiç büyümemişler.
Sayıyla çimlendirme saksılarına ekmiş olduğum tohumlarımın büyük çoğunluğunu çimlendirebildim, benim için büyük mutluluktu.

Name:  IMAG0138.jpg
Views: 941
Size:  34.5 KB

Name:  IMAG0143.jpg
Views: 977
Size:  39.0 KB

Fotoğraflardaki sarı çizmeli kişi de eşim. Hortum ve çizme uyumuna her zaman özen göstermişizdir...

bizimbahcemiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön