View Single Post
Eski 09-02-2015, 01:11   #19
tarku
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Bu tip kafa karıştıran kanunların sonunda hep bir bit yeniği çıkar. Bir kaç sene sonra bir bakmışsınız birileri toprak zengini olarak türeyivermiş. Ondan aldım buna verdim, bundan aldım sana verdim derken arada birileri hiç yoktan tarla sahibi olur, birileri de tek geçim kaynağı olan avuç içi kadar yeri kaybeder. Küçüklerin sesi çıkmadığı için büyükler parsayı toplar. Bizim köyden kadastro geçiyor, muhtar akrabamız yanlarında. Tapuya işli olmayan yerler çıkıyor. Muhtara soruyorlar bura kimin? muhtar cevap veriyor, benim!. Bura kimin? annemin!. Şura kimin? teyzemin!. toplam 300 dekar arazi böylece muhtarımıza ve yakın akrabalarına geçiyor. Ülkede bu işler böyle oluyor.

Geçen gün Tarım Türk TV'de bu konu hakkında bir program vardı. Uzman bir konuk çağırmışlar. Adamın elinde kanun maddeleri var. Buna rağmen işin içinden çıkamadığı maddeler vardı. Tapu müdürleri bilmiyor, ilçe tarımdan yazı getir diyorlar. İlçe tarım müdürlüğü de kime izin verip, kime vermeyeceğini tam olarak bilmiyor. Onlar da satamazsın, alamazsın deyip işin içinden çıkıyorlar. Önce kurumlar bu kanuna hazırlanmalı, ondan sonra yürürlüğe girmeliydi. Tüm sistemi tıkadılar. Hadi bizim tuzumuz kuru diyelim. Toprakla hobi amaçlı uğraşıyoruz. Ya tüm serveti tarlaları olanlar, hastası olup ta tarlasını satıp tedavi olması gerekenler varsa onlar ne yapacaklar. Allah kimseye malını satmak zorunda bırakmasın. Ya zorunda kalırsa insanlar, bunlar için bir çözüm var mı? yok

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön