View Single Post
Eski 30-01-2015, 14:25   #308
48eylul
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-01-2015
Herkese merhabalar,yeni üyeyim sizlerle tanışmak engin bilgilerinizden yararlanmak en çok istediğim şey ama daha sonra,çünkü şu an çok acele yardıma ihtiyacım var,bir süre işlerimin yoğunluğu yüzünden buradan aldığım bilgilerle bişeyler yapmaya çalıştım ancak başarılı olamamışım çiçek dalı üzerinden yeni dal verip tomurcuğa duran orkidem sanırım verdiğim fazla sıvı orkide besini yüzünden köklerinde bir sorun olduğunu farkedip çıkardım çokda kötü durumda değildi,çiçekçiden aldığım orkide toprağıyla toprağını değiştirdim.öncesinde 5 gün o şekilde kökleri açıkta beklettimki çürümesin,çürüyen kökleri kesip tarçınladım sonra saksıya geri ektim bir hafta kadar sonra tomurcuklarının kurudugunu gördüm bu kez dalı kestim güç kaybetmesin die kökleri merak ettim ve çıkardımki ne göreyim neredeyse tüm kökler çürümüş vıcık vıcık sulu sulu kestim temizledim cam faunusta arada su fısfıslatarak bekletiyorum.yaprakları yumuşamaya başladı ne yapmalıyım bilmiyorum 4 tane orkidem var birini bi kez aşırı sulama kurbanı edip çabalayıp uğraşıp kurtarmıştım halen kendine gelmeye çalışıyor resim yuklemeyi deneyeceğim yardımı olur die offf,karıştı hepsi birbirine biliyorum ama yardıma ihtiyacım var

48eylul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön