View Single Post
Eski 27-07-2007, 10:28   #78
Joy
Fatih

Joy's Avatar

Giriş Tarihi: 21-12-2006
Ali bey ben bu işi sevdim ben soruyorum siz cevap veriyorsunuz elleriniz dert görmesin çok teşekkürler.Sizin gibi bir insan ne dikse ne ekse tutar tabi bu kadar yardım seversiniz.Çelik yöntemi yapsam küçük acerimden tavsiye edermisiniz köklendirme tozu kullanarak konusu başka bölümde vardı orayada bakmıştım ama çok akıl karıştırıcı şeyler yazmış arkadaşlarda bilmeyen yani benim gibi arkadaşlar için zor oluyor sizler her şeyi biliyorsunuz sizin için kolay anlatırken misal hava köklendirmesi yapabilmek için dalın kalınlığı tepe orta veya alt dallardan yaparsak daha iyi olur örnek köklerin gelişmiş olması için olan belirtiler dalı ağaçtan ayırıken düz kesim **** açılı bir kesim yapmamız gerekir hangi mevsimde yapmalıyız vs. bu şekilde yazınca bilmeyenler için daha kolay olur bence siz daha iyi bilirsiniz ama her kezin anlayışı bir dehil.Ben köklendirme tozunu çözemedim misal biri nemlendirip batırın fazlasını silkeleyin yazıyor biri %96 netil alkol la karıştırın yazıyor bunlar benim gibi amatör arkadaşlar için zor gelen şeyler.Kusura bakmayın yazdıkça yazıyorum takıntı oldu çözmeden uyku uyuyamıyorum ben bu işi öğrenmem lazım sevgiler saygılar Ali abi

Joy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön