View Single Post
Eski 26-01-2015, 22:15   #3
bebeto016
Ağaç Dostu

bebeto016's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tabus Mesajı Göster
Tohumdan bu gülleri elde etmek imkansız, bilesiniz..Uzak doğudan alacağınız bu tür tohum vs kesinlikle resimleri ile alakasız çıkar..Elbette sözüm size değil,sn bebeto016..Ayrıca isterseniz size karşılıksız lif kabağı tohumu yollarım.
tabus kardeşim uyarınız için tesekkurler.. bitkiyle uğraşı hobi için yapıyorum. evimin bir odasını ve arka balkonunu köklendirme tohumla üretim vs için ayırdım. hiçbirşeyi denemekten zarar cıkmaz. yerim ve mekanım buna musait. olmadı söker atarım. önemli olan toprakla bitkiyle ilgilenmek benim için.. bahsettiğiniz tohumların resimler gibi cıkmadığını söylüyorsunuz öyle uzak doguda bunu aramaya gerek yok. yanı başımızda dahi bu tur sahtekar vs satıcı ve olaylarla karşılasıyoruz. önemli olan bu degil denemek, bitkiyle ugraşmak ve paylaşmak. tohumun ana özellikleri taşımadığı bi çok sitede yazılıyor araştırdım daha önceden fakat bu tohumları deneyip sonuç alanı hiç okumadım. hep kitap bilgileri..belki uzun zahmetli bir iş. denemekte yarar var belki bizden sonrakilere örnek olur. her safhayı çekiyorum . endemik turlerden 20 şer adet çimlendirmeye çalışıyorum.soguk katlamayla işe başladım. sonuna kadar sabredecem.

lif kabagı içinde sagolun endemik birşey arıyorum..

bebeto016 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön