View Single Post
Eski 23-01-2015, 22:24   #87
agactoprak
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 24-01-2014
Bu arada esas ev ile neler yaptığımı biraz anlatmak istiyorum. Evin kaba inşaatı bitmişti ama ne su ne de elektrik vardı. Elektrik işini güneş paneli ile çözdüm. İzmir'de iken sipariş verdiğim 150 wattlık bir panel, şarj kontrol cihazı, akü vs. kendim kurdum. Erdemli ye her gün git gel olmaması için kendi başıma ilk geceyi evde geçirdim. Bağ evine çıkarken bir yatak, mutfak tüpü ve ocak, yiyecek, su, cep telefonu, mum vs aldım. 45 derecelik açı ile tahtadan hazırladığım ve güneş paneli için taban kısmını ilk önce evin arka kısmına kurdum. Paneli yerleştirdim ve güneş enerji sistemini çalıştırdım. En çok sevindiğim nokta hava kararmadan lambaların yanmasıydı. Daha sonra salonu temizledim. Bims ile örüldüğü için zemin toz toprak çimento v.s kaplıydı bu iş epey bir zor oldu. Eşyaları yerleştirdim.
Şükür akşam olmadan hazırlıklarım tamamdı. O gece biraz korkmuştum çünkü ev epeyce bir ıssız yerde idi ve yalnızdım. Üstelik önceden de bahsettiğim üzere çatı altında boşluklar vardı ve ortalık çok soğumuştu. Rüzgar da vardı. İnanmayacaksınız ama ilerleyen günlerde temmuz ayı olmasına rağmen soba bile kurmayı düşündüm O derece soğuktu ortalık.

agactoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön