View Single Post
Eski 15-01-2015, 11:23   #287
hakan7960
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2007
Sayın maya,insanlar günümüzde öyle bir olmuşlar ki sadece menfeat gelir peşindeler.Manevi değerler,çevreye,canlılara yardım veya hoşgörü kalkmış durumda.Avrupalıların mezarlıklarına gıpta ile bakıyorum ve bizim mezarlıklarımız böyle olması gerekirken maalesef onlarınki çok güzel.Çukurovalı olduğunuzu belirtmişsiniz.Ben askerliğimi Tarsusta yaptım.Tarsusun eski tekir tarafı torosların orada Alman mezarlığı var o yol keçi patikası gibi dolana dolana çıkar ve öylece inerdi çamalan mevkiinde.İnanın Alman mezarlığı Almanyada ki mezarlıklar gibi temiz ve bakımlı.30 sene öncesinden bahsediyorum.Hep özlemle benim köyümün mezarlığıda böyle olmasını istemişimdir.Bende çok zorluklar çektim neredeyse hiç yardım almadım insangücü olsun,manevi destek olsun ama hiç yılmadım hiç bırakmadım.Hersene bütçem kadar orman fidanlığından tüp çam olarak aldım ve diktim.10 seneye ulaştı emeklerim ve ben o ilk dikilen çam ağaçlarının altında gölgelenebiliyorum.Bu görüntüler bence ALLAH ın bir mucizesi.
İnsanların bakış açısı maddiyattan yana elbette sizi ve bizleri anlayamazlar.Siz inandığınız yolda ilerleyin herkesin bir doğrusu vardır.Elbette yaptığınız emeklerin başkaları tarafından yok edilmesi insanı üzüyor.
HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN

hakan7960 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön