View Single Post
Eski 09-01-2015, 09:25   #12
Mustafa_cmbz
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ToprakDayı Mesajı Göster
Genel olarak fidelerin gelişebilmesi için günde 20 gece de en düşük 12 olmalıdır, sıcaklık farkının bu seviyelerde tutulması fidenin daha sağlıklı gelişim göstermesini sağlayacaktır.
hocam merhabalar...

Yazdıklarınızın arasında bir cümlenizi cımbızlayarak alıyorum ve şöyle bir konuya değinmek istiyorum..

Bu bahsetmiş olduğunuz fark 8derecelere tekamül ediyor.Yani benim cihazın mantığında gidersek :

cihaz üzerinden sıcaklı set değerini en düşün 20 en yüksek 25 yaparsak ne olur ?

zaten ısıtmada sıkıntı yok... yani gece min. 12 derecenin altında olmamalı diyorsanız zaten iş burada bitmiş oluyor.Yani devamlı 20 -25 arasında oynama yapacağı için yüksekse havalandırıp düşükse ısıtma yapacağı için gece gündüz olayında sorun çıkmayacağı kanısındayım. ve 5 derece de gayet iyi bir aralık olacağı kanısındayım.

cihaz üzerinde şuan led aydınlatma için süre ayar kısımları da tamamlandı.

Havalandırma için de aynı şekilde bir start birde stop süresi için giriş ekledim
şöyleki:

* bizim arkadaşın dediği gibi : havalandırmayı gece devamlı olarak belirlediğin ısı değerinin altına düştüğünde kapatıp arttığında tekrar arttığında tekrar açıp sabaha kadar bu şekilde devam ettir gibide kullanılabilir

**** :

zaten zamanı kendim belileyebiliyorum.Bundan dolayı havalandırma işini gece saatine kurarak saati geldiğinde zaten havalandırma öncelikli olduğu için başka bir iş yapmayacak o esnada. Havalandırma yapılana kadar ısıyı kontrol edip aynı zamanda bitiş saatine bakacak.Yani illa gece koşulu koyarsak sıkıntılı olacağı kanısındayım.

olmadı deneme yanılma bazı şeyleri göreceğiz..

Mustafa_cmbz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön