View Single Post
Eski 31-12-2014, 10:29   #127
MehmetAkca5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-12-2014
ARKADAŞLAR bu konuda bahsedilen arpa çimi kesinlikle kuru yemin yerine %100 ikame ettirilemez bu sadece içindeki su miktarı fazla olduğu için ve hazmedilir oranı yüksek olduğu için sütte bir miktar artışla beraber süt kalitesindede iyileştirme yapar ancak tek başın akeisnlikle yeterli değil tüm bilimsel araştırmalar bu yönde karar kılmış yani sabah 9 kğram süt yemi 8 kilo saman 8 kilo sılaj akşamda aynı şekilde besleme yapan bir işletme 14 kilo arpa çimi 5 kilo süt yemi ve diğer rasyon aynı kalmaka şartı ile sütte bir kaç litre artış ve kalitede düzelme olabilir aynı rasyonu akşamda kullanacak bu sadece misal örnek veiryorum 7 kilo arpa çimi 2 kilo süt yeminde tasarruf sağlar kaldıki bu en az miktar neden dersek 2-3 kiloğram süt yemişnden tasarruf sağlar rakamın net olmaması arpa çiminin kalitesi ile alakalı kaliteli ise 3 kilo kalitesi düşükse 2 kilo tasarruf sağlar DENİZ BEY BURADAN SİZE DİYECEĞİM BU İŞTEN KİMSE PARA KAZANMAK İSTEMİYOR SADECE ÇİFTÇİLER FAYDALANSIN DİYOR YOKSA 35 MİLYAR VERİPTE O MAKİNADAN ALAN ADAM ZATEN SALAKTIR BENİM NAZARIMDA BEN 3 TLDEN KASALARI BULDUM ŞİMDİ RAFLARI YAPIP SİSTEMİ KURACAĞIM

MehmetAkca5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön