View Single Post
Eski 30-12-2014, 13:23   #30
Oğuz Karsan
Ağaç Dostu

Oğuz Karsan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2006
Merhaba,

Sn. Atptlg,

Yazdıklarınızın başında "kuyruk acısı" yazmış olmana bir anlam veremedim.

Yanlışlık her yerde olabilir. Ama bilinen ve öğünülen bir söz vardır "Kapı gibi tapu" bu lafın söylenmesindeki amaç o belgenin güvenirliğinden gelir.

Önceki yazılarımın başlangıcını da okumanızı beklerdim. O zaman tapu iptalinin sadece basit bir yanlışlık olmadığını da anlayabilirdiniz.

Vatandaş olarak tapu dairesine gitmeden önce de, Orman idaresine arazinin çapı ile gidip müracaat ederek arazinin yakınında orman bulunduğunu ve içinde de Ağaçlar bulunduğunu söyleyerek Orman ile bir ilgisinin bulunup bulunmadığını da sormuş idim.

Şef ve bölge muavini de ısrarlarım karşısında sonunda orman tahdit haritasını çıkararak bana göstermiş ve işte beyefendi sarı boyalı tarım arazisi demiş hatta ısrarlarıma binaen bir fotokopi de vermişlerdi.

Madem Orman Mühendisisiniz. Bir yerin orman olup olmadığını gösteren en geçerli belgenin de Orman Kadastrosu ve Orman tahdit haritası olduğunu da biliyorsunuzdur.

Mahkeme safhasında orman tahdit haritası ve bilirkişinin sunmuş olduğu belge nasıl farklı renklerde olabilir?

Diyelim ki farklı renklerde, Hangisi daha geçerlidir?

Orman tahdit haritasını orman mühendisleri hazırlamıyorlar mı?

Bir yanlışlık oldu ise bu yanlışlık kim tarafından yapılmış olabilir?

Yargıtay kararlarına rağmen, Orman kadastrosu geçmiş ve kesinleşmiş bir yer hakkında eski devlet haritası ve hava fotoğrafları kullanılamaz denilmişken,
tekrar yüzlerce yıllık haritaları ortaya koyarak hay allah burası ormanmış yahu diyebilmek kanunen ne kadar geçerlidir?

Bu soruların cevaplarını ararken gerçek yanlışlığı yaparak Ormanlarımızı esas katledenlerin kimler olduğu anlaşılacaktır.

Daha konuşacak çok şey var ama, Orman mühendisi ne yapsın demekle sorumluluktan kaçınılamaz.

Saygılar

Oğuz Karsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön