View Single Post
Eski 29-12-2014, 19:28   #3
Mustafa_cmbz
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-11-2012
pic ile yapıyorum hocam...

18f4550 ile yapıyorum.Çalışmalara başladım.USB üzerinden bazı şeyler düşünüyorum ayar vs. yapılırken.ama son aşamada pc programı üzerine de düşündüğüm şeyler var.

kart üzerinde hc06 modülden olacak.Cihazın durumlarını tablet üzerinden sorgulamayı ve ekrana yansıtmayı düşünüyorum.Amatörler için güzel ve görsel olacak.

nem ile ilgili sıkıntılarım var elimde dht11 ve sht11 var hangisi kolayıma gelirse deniyeceğim.

şayet nem sensörü kullanırsam içeride sıcaklık sensörü kullanmaya gerek yok ama her ihtimale karşı iç ve dış kısmada DS18B20 kullanacağım.

Bunun haricinde sisteme sulama da yaptırmayı düşünüyorum bunun ile ilgili olarak ta manuel elle ayarladığım besinli suyu bir tanka koyup bu tanktan sulama yaptırmayı planlıyorum.EC dojaz kısmı olmayacak.Tank seviyesini kontrol edeceğim vs.

Fanus içerisine ışık sensör koyup gündüzün şayet ışık yetersiz gelirse ( bunuda nasıl ayarlıcaz bilmiyorum ama gözlemleyerek muhtemel. .) gündüzleri ışığın az olduğu zamanda ledler devreye girecek vs.

bulabilirsem eski bi saç kurutma makinesinden ısıtıcı felan yapabilirim. vs.

Şuan geldiğim kısımda iç dış sıcaklığı okuyup lcd ye yazabiliyorum işin içine nemde dahil olacak.

Ve set ettiğimiz alt ve üst sıcaklık değerlerini ekranda görebiliyoruz.

Ayriyetten çıkışların durumlarını ekrana yazıyorum ( gerek varmıdır bilmiyorum daha sonra iptal olabilir nem vs. olunca muhtemel öyle olacak )

Bunun haricinde ekranda saat real olarak gözükecek ve hemen yanında bir sonraki sulama saati yazılacak.

Sulama sürelerini vs. menulerden girip görebieceğiz..

Mustafa_cmbz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön