View Single Post
Eski 29-12-2014, 18:29   #273
Hecate
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-10-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Sayın Hecatepe; Lavanta tohumlarını ekerek bir kısım fide almıştım. Daha sonra kış gelince onları içeriye aldım. Cam kenarı olmasına rağmen bir süre sonra teker teker hepsi öldü. Ortam sıcaklığına alıştıkları dışarısının da çok soğuk olduğunu düşünerek onları yeniden açık havaya çıkarmadım. Geçtiğimiz yıl fideler aldım. 1280 rakımda yere toprağa diktim. Kış geçti. Yaz geldi. Sorunsuz bir şekilde ikinci kışlarını geçiriyorlar. Aldığımdan çok daha büyük oldular. Gelecek yıl iyice büyüyeceklerini düşünüyorum. Soğuklara kadar hala çiçek açıyorlardı. Büyümesini istiyorsanız kapalı ortamı hiç düşünmemenizi, bahçeye dikemez iseniz mümkün olduğu kadar büyük bir saksıya dikmenizi öneririm.
Anladım, saksısı oldukça büyük zaten. Dışarıda bahçeye kamelyanın altında sabah güneşi alan bir yere koydum ama çok tereddüt ettim. Bugün de yağmur yağdı biraz soğuktu falan. Hiç dokunmayayım o zaman olduğu yerde dursun Haftada bir iki bardak su vermeye karar verdim sizce bir mahsuru var mı? Sıvı besin de vereyim mi ? Çiçek açtıktan sonra kokusunun maximum olması açısından neler yapabilirim ?

Hecate Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön