View Single Post
Eski 18-12-2014, 11:32   #148
litoriachloris
Ağaç Dostu

litoriachloris's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2009
Devam...

Cereus jamacaru monstrosus. Bazı kaynaklarda koyu renkli bireyler için "Dark Form" diye bir tanımlama kullanmışlar ama ne kadar bilimsel bir yaklaşım bilmiyorum. Bahçedeki ağabeyine göre daha koyu ve kompakt bir görüntüsü var Dona dayanım -6.6 derece.

Name:  Cereus-jamacaru-monstrosus.jpg
Views: 1008
Size:  66.1 KB

Crassula perforata. Bu türün isimlendirmesinde bir sorun var. Kimisi Crassula conjuncta demiş kimisi Crassula perfossa demiş. Ama ben perforata'nın daha yaygın kullanıldığını düşünüyorum. Dona dayanımı -6.6 derece.

Name:  Crassula-conjuncta.jpg
Views: 1002
Size:  66.3 KB

Crassula ovata 'Gollum'. En bilinen ağacımsı sukulentlerden. Dona dayanıklılık konusunda belirsizlikler var. Kimisi hafif dondan bile koruyun derken kimisi -9.4 dereceye dayandığını söylüyor. Bahçeye geçince kim doğru söylüyor anlayacağız

Name:  Crassula-cv.-GOLLUM.jpg
Views: 984
Size:  67.5 KB

Crassula exilis subsp. picturata. Kargoda en çok hasar görenlerden. Oldukça narin bir bitki. Anladığım kadarıyla susuzluktan pek hoşlanmıyor. Dona dayanımı -3.8 derece.

Name:  Crassula-exilis.jpg
Views: 930
Size:  68.5 KB

Crassula pellucida ssp marginalis 'Variegata'. Yerel bir çiçekçiden bir dal rica ettim verdi dona dayanıklılık ile ilgili bir bilgi bulamadım.

Name:  Crassula-pellucida-ssp-marg.jpg
Views: 880
Size:  66.8 KB

litoriachloris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön