View Single Post
Eski 08-12-2014, 20:45   #15
olmez
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Bana çok mantıklı gelmiyor. Bir komşum çubukla bulduğunu iddia eden bir arkadaş getirip onun bulduğu yere artezyen denemiş ve başarısız olmuştu. Sonra etrafta eskiden kalma kuyular ve hali hazırda su bulunan artezyenlerin hattını takip ederek kendi bahçesinden bu hattın geçmesi muhtemel alanlarından birine artezyen denedi ve suyu buldu. Anlayacağınız sadece etraftaki çalışan kuyu ve artezyenlerin hattını inceleyerek muhtemel su kaynağını bulmak mümkün. Hattı inceleyip muhtemel hat üzerinde çubukla şov yaparak buldum demek de mümkün. Bu benim düşüncem. Yani çok da mantıklı gelmiyor çubuk olayı bana. Keramet çubukta ise yayın tarlaya çubukları toplandıkları noktada su var deyin ve kazın. Keramet bakır çubukta ise ve videodaki gibi sudan kaçıyorsa bakır çubuk, yayın tarlaya bakır çubukları. Çubukların kaçtığı noktayı kazın gitsin. Keramet kişide ise eğer sormazlar mı neden çubuk kardeşim? Keramet sendeyse al şu çekici bununla bul demezler mi? Elinde çubukla gelip şehrin ana su dağıtım hatlarının üstünden geçip su olmadığını iddia edenler de gördüm. Velhasıl bilime güvenmek en doğrusu.

Düzenleyen olmez : 08-12-2014 saat 20:46 Neden: İmla hatası düzeltme.
olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön